FOTOGRAFIA ŻYWNOŚCI

Wspaniały wygląd, zapach, konsystencja, emocje które towarzyszą nam podczas spożywania posiłków – wiele jak do oddania na jednej fotografii. O ile w relatywnie prosty sposób możemy pokazać formę potrawy to przekazanie wrażenia zapachu i smaku nie należy do łatwych zadań. Nie jesteśmy jednak na całkiem przegranej pozycji. Poprzez właściwe pokazanie potrawy możemy wytworzyć przekonanie u odbiorcy, iż mimo, że nigdy nie kosztował potrawy ze zdjęcia jest ona przepyszna i wywołać skojarzenia z atmosferą panującą podczas spożywanego posiłku.

Wspaniały wygląd, zapach, konsystencja, emocje które towarzyszą nam podczas spożywania posiłków – wiele jak do oddania na jednej fotografii. O ile w relatywnie prosty sposób możemy pokazać formę potrawy to przekazanie wrażenia zapachu i smaku nie należy do łatwych zadań. Nie jesteśmy jednak na całkiem przegranej pozycji. Poprzez właściwe pokazanie potrawy możemy wytworzyć przekonanie u odbiorcy, iż mimo, że nigdy nie kosztował potrawy ze zdjęcia jest ona przepyszna i wywołać skojarzenia z atmosferą panującą podczas spożywanego posiłku.

 

Aby uzyskać oczekiwane rezultaty sesja trwa nierzadko wiele godzin. Zazwyczaj duplikuje się potrawy, bo mimo starania nie wytrzymują one próby czasu i po dłuższym czasie wyglądają nieapetycznie. Pierwszą potrawa służy do ustawienia m.in. scenerii i oświetlenia, a kiedy ten etap jest już za nami podmieniamy potrawę na świeżą i wykonujemy zdjęcia.

Cała aranżacja budowana jest pod jedno ujęcie. Zmieniając położenia aparatu fotograficznego musimy przebudować scenę zdjęciową. Wszystko ma wyglądać perfekcyjnie i zachęcać do kupna, każdy element stanowi część starannie przemyślanej kompozycji. Oczywiście nie obędzie się bez edycji cyfrowej.  W przypadku skomplikowanych zdjęć reklamowych, gdzie gotowa fotografia powstaje poprzez montaż wielu zdjęć, proces postprodukcji może trwać bardzo długo.

 

Sesja żywności to żmudny i długotrwały proces. Oświetlenie, kadr i kompozycja utworzona z należytą starannością sprawiają, że otrzymana w końcowym etapie fotografia wywołuje poczucie łaknienia. I chociaż z kuchnią naszej mamy żadna fotografia potraw nie wygra, to dobrze wykonana przynajmniej przegra z honorem😊

Prześlij zapytanie lub zadzwońKONTAKT