1
1

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

DOBRY PORTRET BIZNESOWY, CZYLI DLACZEGO I TY POWINIENEŚ WYKONAĆ PROFESJONALNĄ SESJĘ

 

Szukasz zdjęcia, które mógłbyś zamieścić w CV lub na swojej stronie internetowej. Przeglądasz profil na Facebooku, zdjęcia z wakacji, fotografie do paszportu i dowodu osobistego. Nie znajdujesz jednak tego, czego szukasz – zdjęcia, które pokaże Cię jako specjalistę w swojej dziedzinie i jednocześnie sympatycznego, budzącego zaufanie człowieka. Jak osiągnąć taki efekt? Jest na to bardzo prosty sposób: profesjonalny portret biznesowy.

Fotografia biznesowa – dla kogo?

Wykonywanie profesjonalnych fotografii przesłało być domeną dyrektorów czy managerów wysokiego szczebla (choć w ich przypadku to absolutny ,,must have”). Obecnie każdy pracownik powinien dysponować portretem biznesowym, dzięki któremu wzbudzi zaufanie klientów, współpracowników czy pracodawcy. Taka fotografia pokazuje nasz szacunek do otoczenia, jest także uzupełnieniem tzw. kompetencji twardych i świadczy o tym, że dbamy nie tylko o swoje codzienne obowiązki, ale też wizerunek.

Jak się przygotować i ubrać do sesji biznesowej?

Tak, aby pokazać się z jak najlepszej strony – oczywiście w tym biznesowym wydaniu. W przypadku prawnika dobrym wyborem będzie garnitur, zaś osoba pracująca w branży kreatywnej może pozwolić sobie na nieco szalony ubiór. Kompletując stylizację, pamiętaj, aby była ona wygodna – tak, byś na zdjęciach wyglądał swobodnie, na zrelaksowanego. O Twój wygląd na zdjęciach zadba też wizażystka – jej pomoc jest standardem w przypadku większości profesjonalnych sesji.

Jak wybrać miejsce i tło?

Portret biznesowy jest zazwyczaj wykonany na neutralnym tle lub w miejscu związanym z pracą/działalnością zawodową. Ważne jest, aby całość – Twój ubiór, tło, mimika i gesty – tworzyły spójną, czytelną i atrakcyjną całość.

Firmowa sesja biznesowa

Portret biznesowy przeznaczony jest nie tylko dla przedsiębiorców czy kadry zarządzającej. Firmowa sesja biznesowa wszystkich pracowników jest świetnym uzupełnieniem strony internetowej, materiałów szkoleniowych czy wizerunkowych przedsiębiorstwa.

Sesja biznesowa… i co dalej?

Masz już za sobą 2-3-godzinną sesję zdjęciową. Co dalej? Fotograf dysponuje bazą zdjęć, z której wybierze najkorzystniejsze fotografie. Zostaną one poddane edycji (obejmującej m.in. retusz niedoskonałości). W efekcie otrzymasz od 3 do 5 portretów biznesowych, które będziesz mógł wykorzystywać w rozmaitych miejscach publikacji.

Gdzie możesz wykorzystać portret biznesowy?

Wykonanie portretu biznesowego to inwestycja – taką fotografię możesz wykorzystać na wiele sposobów, m.in.:

– w dokumentach aplikacyjnych – CV, list motywacyjny, kwestionariusz;

– na LinkedInie i w innych mediach dedykowanych budowaniu branżowych relacji;

– w mediach własnych – na swojej stronie internetowej, Fanpage’u firmy;

– w rozmaitych publikacjach branżowych, których jesteś autorem;

– w stopce mailowej, na wizytówce, identyfikatorach i wszelkich materiałach związanych z Twoją zawodową działalnością;

– na stronie internetowej firmy, która Cię zatrudnia – w zakładce prezentującej zespół pracowników.

Nie masz jeszcze fotografii biznesowej? Wykonaj profesjonalny portret w trosce o wizerunek – jeden z najistotniejszych elementów budowania Twojej kariery!

Zobacz pełne portfolio Zobacz

detal architektoniczny

dźwigi

portret kobiety