1
1

FOTOGRAFIA ALLEGRO

Zdjęcia na aukcje Allegro

 

12 % – według Allegro o tyle zwiększasz szansę na sprzedaż Twojego produktu, jeśli zainwestujesz w dobre zdjęcie. Starannie wykonana fotografia pozwoli wyróżnić Twoją ofertę na tle konkurencji – w końcu to zdjęcie decyduje o tym, czy klient kliknie w Twoją aukcję i zapozna się z jej szczegółami

Zdjęcia na aukcjach Allegro – jakie są wytyczne?

Allegro dokładnie określa wytyczne dotyczące prezentowania produktów na aukcjach. Zasady te zostały stworzone nie bez powodu – chronią one kupujących przed oszustwem i przekłamaniami, zaś sprzedającemu pozwalają uniknąć zwrotów i nieprzyjemnych komentarzy.

Ilość zdjęć

Maksymalna ilość zdjęć produktu wynosi 16 (w przypadku firm). To w zupełności wystarczy, aby w wyczerpujący sposób przedstawić produkt.

Tło miniaturki

Produkty na miniaturce, czyli głównym zdjęciu, muszą być przedstawiane na białym tle (nawet, jeżeli same są białe lub przezroczyste). Allegro zapewnia, że białe tło pozwala wyeksponować każdy przedmiot, nie przestrzega jednak przed tym, że nie zawsze wykonanie takiej fotografii jest proste.

Brak opisów

Dawniej sprzedający mogli zamieszczać na zdjęciach fragmenty tekstów (aby np. wskazać dany element czy cechę artykułu). Obecnie jest to niemożliwe – rolę takich zapisków przejęły fotografie zrobione tak, aby eksponować wybrane atrybuty produktu.

Logo producenta

Regulamin Allegro nie zezwala na zamieszczenie na aukcji logotypu marki jako osobnego zdjęcia. Co więcej, nie dopuszcza również umieszczenia logo w rogu fotografii. Jedyną opcją wyróżnienia producenta jest wykonanie zdjęcia tak, aby logo było widoczne na produkcie.

Co warto wiedzieć o zdjęciach do aukcji na Allegro?

Zdjęcia pokazujące użycie

Na Allegro dozwolone są (z wyjątkiem miniaturki) zdjęcia o charakterze lifestylowym, które pokazują produkt w użyciu. Warto takie fotografie na aukcji zamieścić – produkty atrakcyjniej wyglądają w naturalnym dla nich otoczeniu (np. naczynia  w kuchni, przybory kosmetyczne w łazience). Ubrania znacznie lepiej prezentują się na modelach, niż na wieszaku. Dodatkowo taka opcja pozwala w bardzo łatwy sposób wizualizować faktyczny rozmiar bądź wielkość produktu.

Szczegóły i niedoskonałości

Zdjęcia produktów to zbliżenia nie tylko na sam artykuł, ale także na poszczególne detale i teksturę. W związku z tym wszelkie niedoskonałości, drobinki pyłu czy kurzy stają się bardziej widoczne. Dlatego zdjęcie produktu warto poddać retuszowi, czyli postprodukcji.

Naprawdę wierne zdjęcia

Jak właściwie oddać kolorystykę produktu? Odpowiednia kalibracja monitora, aparatu, właściwe oświetlenie – to wszystko ma bardzo duże znaczenie. Pamiętaj, że zdjęcia Twojego produktu powinny być nie tylko ładne, ale i wierne – tak, by faktyczny produkt nie zawiódł oczekiwań kupującego.

Profesjonalne zdjęcie na aukcji Allegro – czy mnie na to stać?

Profesjonalna fotografia produktu to szansa na zwiększenie zysków ze sprzedaży. O ile wykonanie takich zdjęć jest nieopłacalne, jeśli wystawiasz na aukcji jedną rzecz, o tyle w przypadku serii produktów organizacja sesji ma jak najbardziej sens. Tym bardziej, jeśli ilość artykułów jest naprawdę duża  – wtedy cena sesji będzie stanowić ułamek sumarycznej wartości produktów.

Dlatego jeśli aukcje na Allegro są dla Ciebie istotnym źródłem dochodu, nie zwlekaj i skontaktuj się z godnym zaufania fotografem!

Zobacz pełne portfolio Zobacz

detal architektoniczny

dźwigi

portret kobiety